U Palači Fritzy potpisani su ugovori za V. javni natječaj za zakup poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu Republike Hrvatske na području Grada Malog Lošinja.
Tom prilikom, gradonačelnik Cappelli se osvrnuo na podatak kako je Grad Mali Lošinj 7. u Republici Hrvatskoj po izdvajanju za poljoprivredu po glavi stanovnika što, s obzirom na sve poticaje i subvencije za poljoprivrednike koje daje na godišnjoj razini. i ne začuđuje.
Da podsjetimo, Gradsko vijeće Grada Malog Lošinja na sjednici održanoj dana 05.04.2006.godine donijelo je Program raspolaganja poljoprivrednim zemljištem u vlasništvu Republike Hrvatske na području Grada Malog Lošinja koji je izrađen u svrhu dobrog raspolaganja i gospodarenja poljoprivrednim zemljištem. Pod poljoprivrednim zemljištem smatraju se: oranice, vrtovi, livade, pašnjaci, voćnjaci, maslinici, vinogradi i ostalo zemljište koje se može privesti poljoprivrednoj proizvodnji. Program raspolaganja poljoprivrednim zemljištem u vlasništvu Republike Hrvatske na području Grada Malog Lošinja kojeg čine katastarske općine: Belej, Ustrine, Osor, Punta Križa, Nerezine, Sveti Jakov, Ćunski, Mali Lošinj, Veli Lošinj, Unije i Susak, obuhvaća 2472,66 ha poljoprivrednih površina, a na koji je Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodnog gospodarstva izdalo suglasnost 26.09.2006.godine.
Gradsko vijeće Grada Malog Lošinja donijelo je na sjednici održanoj dana 09.ožujka 2011.godine Odluku o raspisivanju petog javnog natječaja za zakup poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu Republike Hrvatske na području Grada Malog Lošinja za k.o. Belej, Ćunski, Mali Lošinj, Nerezine, Osor, Punta Križa, Sveti Jakov i Veli Lošinj.
Na peti javni natječaj pristigle su 53 ponude, uvidom u sve pristigle ponude Povjerenstvo za provedbu javnog natječaja za prodaju i zakup poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu Republike Hrvatske na području Grada Malog Lošinja valjane je ponude uvrstilo u tablični dio zapisnika petog javnog natječaja za zakup poljoprivrednog zemljišta te su temeljem Zakona o poljoprivrednom zemljištu izabrani najpovoljniji ponuditelji. Iako je od tada prošlo gotovo 4 godine, s obzirom na otežavajuće uvjete rada koje je nametnula Agencija za poljoprivredno zemljište tek sada su se stvorili uvjeti za potpisivanje ugovora.